O Fat Louis

O Fat Louis

Fat Louis

NIEČO VIAC O NÁS

“Žiadna láska nie je tak skutočná, ako láska k jedlu.”
- George Bernard Shaw -

Novootvorený a moderne zariadený priestor, ktorý dýcha jedinečnou atmosférou tradície pomaly pečeného mäsa. To je úplne nový Fat Louis, ktorý stavia na svojej slávnej minulosti.

Legenda hovorí, že okolo roku 1852, noc pred veľkou slávnosťou mal Louis dohliadať na pečenie mäsa v miestnom hostinci. Kým sa mäso pieklo vybral sa po jeho slávne zavárané uhorky do pivnice, nedopatrením tam od vyčerpania zaspal. Spôsobil tak veľký požiar, pri ktorom vyhorel hostinec aj pár blízkych domov. Našťastie sa nikomu nič nestalo a požiar ešte v tú noc uhasili len po Luisovi sa zľahla zem a všetci si mysleli, že uhorel. Telo sa však nenašlo. Bol horúci august a hostinec a okolie zatvorili, aby ho mohli začať rekonštruovať a znova s veľkou slávou opäť otvoriť. Po Luisovi vyhlásili pátranie a po 2 týždňoch zaňho odslúžili v miestnom kostole omšu. Po troch týždňoch našli v pivnici vo vyhoretom hostinci mimoriadne pribratého Luisa pri načatých zaváraných uhorkách a s veľkým kusom pečeného mäsa, s ktorého už veľkú časť spotreboval. Ktosi vtedy utrúsil: „Veď to je Tučný Louis!“.

Louis však po svojich z pivnice vyjsť nedokázal a tak ho museli vyniesť na nosidlách. Počas toho ako ho niesli neustále vtipkoval a za svoj výkon zožal veľký potlesk davu ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na úspešnú pátraciu akciu. Nie je známe koľko toho za 3 týždne zjedol, no s určitosťou vieme povedať, že pečené mäso a zavárané uhorky mu zachránili život. Dodnes sa vo Fat Louis vyrába burger s názvom Louis Beef, ktorý odkazuje na legendu o tučnom Luisovi, ktorý sa až do svojej smrti venoval pečeniu mäsa. Jeho pomaly pečené mäso sa podávalo na slávnostiach kráľovského dvora či okrem iného aj na palube legendárnej lode Titanic. Legenda hovorí o recepte ukrytom niekde v zaváraných uhorkách. Dodnes sa nepodarilo recept nájsť.

Dať Fat Louis šancu, znamená nesklamať sa a vychutnať si pravý nefalšovaný gastronomický zážitok.

FAT LOUIS, BRATISLAVA


Adresa:
Krajinska cesta
821 07 Bratislava
Slovensko

Kontakt >>

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE


Telefón:
+421 902 160 060

E-mail:
info@fatlouis.sk

OTVÁRACIE HODINY


Po: 11:00 – 20:00
Ut: 11:00 – 20:00
St: 11:00 – 20:00
Št: 11:00 – 20:00
Pi: 11:00 – 21:00
So: 11:00 – 21:00
Ne: 11:00 – 20:00

Fat Louis © 2021. All Rights Reserved. Vytvorila spoločnosť Digital Garden